Uberowe Profile Służbowe

Click here for english version

Ile razy zdarzyło Ci się spóźnić na spotkanie z powodu braku miejsca parkingowego? W takich sytuacjach Uber zawsze sprawdza się znakomicie – zamawiasz, dojeżdżasz, nie martwiąc się o nic, a w międzyczasie możesz się jeszcze przygotować.

Od pewnego czasu załatwianie spraw zawodowych z Uberem może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy uzupełnić dane swojej firmy, by po każdym przejeździe oprócz maila z podsumowaniem otrzymać fakturę VAT.


Jak stworzyć Profil Służbowy?

  1. Zaloguj się na stronie riders.uber.com
  2. W zakładce ‘Dane Do Faktury’ wybierz profil, który chcesz uzupełnić i wpisz dane swojej firmy lub pracodawcy (nazwę, adres, oraz NIP)
  3. Wejdź na stronę www.uber.com/business/profiles i wprowadź adres e-mail, przypisany do Twojego konta w Uber
  4. Zaloguj się następnie w aplikacji Uber na swoim telefonie i wybierz zakładkę ‘Ustawienia’
  5. Przejdź do ‘Profile’ i wprowadź adres e-mail na który chcesz otrzymywać podsumowania
  6. Przypisz kartę płatniczą (jedną z już dodanych lub nową na przykład kartę firmową)
  7. Wybierz, jak często chcesz otrzymywać raport podsumowujący przejazdy (raz w tygodniu czy raz na miesiąc)
  8. Pobieraj faktury w zależności od potrzeb w zakładce ‘Moje Przejazdy’ na riders.uber.com

Gotowe!


Nowa funkcjonalność!

Możesz uzupełnić dwie zakładki z danymi do faktury – prywatną i służbową. Dzięki temu, wybierając przejazd na profilu służbowym, automatycznie otrzymasz fakturę z danymi, które podano w zakładce DANE SŁUŻBOWE. Jeśli wykonasz przejazd na profilu prywatnym, otrzymasz fakturę z danymi, które zostały wpisane w zakładce DANE PRYWATNE.


Przed przejazdem

Zamawiając przejazd – w ustawieniach w górnym, prawym rogu aplikacji zdecyduj, czy wykonujesz go prywatnie czy służbowo. Faktura zostanie wystawiona automatycznie po zakończonym przejeździe i będzie gotowa do pobrania z Twojego konta Uber na stronie riders.uber.com:

Profil Służbowy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i firm zatrudniających do 50 osób. Umożliwia on bowiem nie tylko ujednolicenie kosztów, ale nie wymaga dodatkowych działań ze strony pracowników. To funkcjonalność zupełnie darmowa, która komfort przejazdu na żądanie przenosi również do biznesu.

Polecane artykuły

Uber wspiera Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Ubezpieczenie, myjnia, wymiana klocków hamulcowych czy oleju. Te wszystkie tematy wiążą się z jednym – z kosztami eksploatacji samochodu. Brzmi znajomo? No właśnie. Czy wiedziałeś, że w samej Warszawie jest ponad 850 tysięcy samochodów, które wykorzystywane są przez mniej niż godzinę w ciągu doby? Oznacza to, że utylizacja auta jest podobna do innego aktywum – szczoteczki do […]

BohaterON – jak włączyć historię w Uberze

Sierpień to wyjątkowy czas dla mieszkańców Warszawy. Zaczyna się symboliczną minutą ciszy 1 sierpnia o 17:00, kiedy całe miasto staje w miejscu. To też czas, gdy Fundacja Sensoria rozpoczyna ogólnopolską kampanię BohaterON. Podzielone na 3 etapy działania to okazja, by nie tylko poznać historie i biografie Powstańców prezentowane na stronie bohateron.pl, ale też wysłać specjalnie […]

Twój Uber właśnie przyjechał do Poznania i Wrocławia!

Polskie miasta zachwycają, zapierają dech w piersiach, oferują nowe możliwości, pozwalają realizować marzenia, rozwijać karierę. O polskich miastach wiemy naprawdę sporo: na stałe zagościliśmy już w Warszawie, Krakowie i Trójmieście, gdzie tysiące mieszkańców mogą korzystać z szybkich, wygodnych i bezpiecznych przejazdów, które oferuje aplikacja Uber. Już od dziś, tzn. od 5 listopada 2015 roku, od […]