Tulipány pro Tvou nejmilovanější jedním kliknutím! #UberMAMA

Nestíháte koupit dárek nebo v neděli máte jiné plány než je oběd u maminky či jednoduše nechcete stát ve frontě v květinářství? Nechte to tento rok na nás! Na Den matek v neděli 10. května od 10 hodin budete mít možnost nechat si doručit 9 tulipánů za 200 Kč jedním kliknutím! Stačí v aplikaci zvolit možnost UberMAMA a tulipány budou na cestě za Vaší nejmilovanější.

 

JAK NA TO?

1. Otevřete aplikaci Uber.
2. Zvolte možnost UberMAMA
3. Zadejte místo doručení a klikněte “Objednat”
4. A tulipány jsou na cestě! Pokud chcete, aby doručení bylo překvapením, stačí přes aplikaci zavolat řidiči a říct podrobnosti doručení. Z karty se vám automaticky odečte 200 Kč po doručení.

Pozor! Tulipány budeme doručovat od 10:00 do vyčerpání zásob!

UberMAMA_cut

 

Podmínky

  • UberMAMA bude možné objednat od 10 do vyčerpání zásob.
  • Cena kytice je 200 Kč a bude automaticky stržena po doručení.
  • Doručení po Praze je zdarma.

Krásný Den matek!

#UberLOVE

Váš Uber tým Praha

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.