Snídaně s Uber!

Ráno. Rychle obléknout, zuby, boty a rychle do nového dne. Bez snídaně. V deset vlčí hlad, ale další schůzka před Tebou… Proto jsme se spojili s cateringem Navařila, který je nováčkem pražského gastronomického světa, abychom Ti dopolední cesty po Praze zpříjemnili. Objednej si jedním kliknutím UberBlack a během pár minut budeš na cestě a k tomu přikusovat lahodnou bagetku od Navařila. Navařila se zaměřuje na moderní gastronomii připravovanou zejména ze sezónních a lokálních surovin. Jejich specialitou jsou sendviče, polévky, dezerty a finger food. Dneska Ti kromě bagetky společně s Uberem navařili promokód NAVARILA, se kterým získáš slevu 500 Kč na svou první jízdu!

Krásný den a dobrou chuť Vám přeje

Tým Uber Praha

 

 

photo (3)

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.