Můj UberPŘÍBĚH

Znáte to – kliknete Objednat a vyskočí na vás tvář řidiče, který pro vás za pár minut přijede. Na chvíli zapátráte v paměti, jestli jste s ním už jeli. Nasedáte do auta a říkáte si, jestlipak se vzájemně poznáte a na chvilku jste v rozpacích a pak už jen “No, jóó to jste vy!”. Tak jsme si v pražském Uberu řekli, že vám připomeneme příběhy nejlepších partnerských řidičů a řidiček, bez kterých by Uber nebyl tím, čím je. Příjemnou jízdu!


 

“Měl jsem strach ze zevšednění.” –  František (55)

UB-011

Jsem profesionální potápěč a potápěním se taky živím. I přesto, že moje práce přináší řadu zajímavých zážitků a setkání, měl jsem strach ze zevšednění. Právě to mě taky přivedlo k Uberu.

S Uberem jezdím 4 měsíce, za tu dobu jsem toho ale spoustu zažil, dokonce jsem si kvůli Uberu koupil nové auto. Teď to mám tak, že týden jezdím na auto a potom na sebe, což je super. I za tu poměrně krátkou dobu jsem se setkal se spoustou lidí z různých konců světa. Popovídám si v angličtině, němčině, ruštině, jen s japonštinou jsem trochu opatrný. Umím totiž pouze pár frází, ze kterých už několik japonských cestujících získalo dojem, že opravdu umím japonsky a stal se z toho monolog v japonštině.

Nejzajímavější příhody mám s cizinci. Jelikož jsem pracoval v Egyptě, mluvím trochu arabsky. Když jsem tedy vezl jednu arabskou rodinu, chtěl jsem si svoje znalosti procvičit. Na veškerou moji konverzaci v arabštině ale reagovali anglicky. Říkal jsem si, asi mi není rozumět. Nakonec se ale ukázalo, že se jim jen nelíbil můj egyptský přízvuk.

Takových příhod je spousta, nenudím se a každý den je jiný. Jsem hrdý na to, že jsem součástí něčeho jako je Uber a líbí se mi pocit, že někam patřím. Jednou bych se rád podíval do Marseille a vyzkoušel bych Uber helikoptéru. Baví mě ženy, víno a zpěv a taky trochu fotím.


 

-018“Vždy jsem chtěl být psychologem, když jezdím, trochu si tak připadám.” – Jakub (24)

Za jízdu si vyslechnu spoustu zajímavých životních příběhů. Lidé si ode mně nechávají radit, a to ať už to jsou problémy v práci, doma nebo třeba ve vztahu. Občas se mi taky stane, že dojedeme do cíle a tam stojíme, protože si dál povídáme. Tohle je jedna z věcí, která mě na tom opravdu baví.

Když zrovna nejezdím s Uberem, starám se o svoje podnikání. Proto nejčastěji řídím v noci. Nikdy se nenudím a už jsem se i naučil, jak vzbudit cestující, kterým se moc dobře spí v měkkých sedačkách mého Mercedesu. Pouze jednou se mi stalo, že jsem cestující vzbudit nemohl, tak jsem ji za doprovodu kamarádky odnesl až domů.

Líbí se mi, že je to různorodé. Potkávám velice zajímavé lidi, díky kterým se mi otevírají nové příležitosti. Občas si říkám, jestli to jsou náhody nebo osud. Za sebe můžu říct, že každá jízda je pro mě příjemná. Kromě toho oceňuji i bezpečnost. Tím myslím to, že vím, koho vezu a taky cestující vědí, kdo je poveze. Pomocí aplikace se mi jednou povedlo dohledat majitele zapomenutého mobilu.


 

“Jsem šťastná, že se dobře uživím tím, co mě baví” – Miroslava (37)

-008

K Uberu mě letos v únoru přivedl kamarád, který s ním taky jezdí. On má zkušenosti i s taxikařinou a znám od něj spoustu ne zrovna příjemných historek, takže jsem celkem váhala, jestli do toho vůbec jít. Teď jsem ale velmi šťastná. Lidé, kteří používají Uber, jsou totiž velmi slušní, je to takový životní styl, jezdit Uberem. Zpočátku jsem vozila hlavně cizince, teď se to ale otočilo a jezdí převážně Češi.

Řídím hlavně večer a v noci. Jediné, co mi vadí, je, když někdy cestující v autě večeří. Přinesou si třeba menu z fastfoodu a hned se vrhnou do jídla. Já pak auto musím po cestě uklízet a větrat, aby měl i další cestující příjemnou jízdu.

Já vůbec miluju ježdění, řízení. Nejen s Uberem, ale ve volném čase i s přítelem na motorce. S uberPOP tak nejen dělám, co mě baví, ale ještě se tím velmi dobře uživím.

 

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.