Můj UberPŘÍBĚH: Dámská jízda

Klik. Objednáte Uber a loučíte se se svými přáteli. Za pár okamžiků zkontrolujete, jaké auto a kdo pro vás přijede. A pokud jste Uber nováček, tak jste překvapeni, že pro vás takhle pozdě v noci jede žena. “To se nebojíte jezdit takhle v noci?” ptáte se. “Ne, nebojím, vždyť vím, koho vezu a nemám u sebe žádnou hotovost.” odpovídá paní za volantem. V Praze jsme jedničkou mezi evropskými městy v počtu partnerských řidiček – je to až 14 %! Dnes vám přinášíme další UberPŘÍBĚH – tentokrát z pohledu Uber partnerek.


Dani /40 let/


Danifinal
„Nejprve jsem byla skeptická, ale časem jsem zjistila, že to funguje.

K Uberu mě v podstatě dovedla situace v mém profesním životě. Po práci v redakci a nakladatelství jsem se totiž rozhodla přejít na volnou nohu. Potom mi přišla nabídka emailem od Uberu. Nejprve jsem byla skeptická, ale časem jsem zjistila, že to opravdu funguje.

S Uberem mi vyhovuje to, že čím víc jezdím, tím víc si vydělám. Na to jsem dříve při práci zvyklá nebyla. Mohla jsem za počítačem sedět až do noci a můj výdělek to neovlivnilo. Kromě Uberu ale stále píšu články a překládám. Mám takové různorodé dny. Někdy se mi chce jezdit přes noc a potom jdu spát. Jindy zase vstávám se synem.

Vždy jsem hodně jezdila autem po Praze a to jak kvůli synovi, tak kvůli rodině. Baví mě to, a čím častěji jezdím, tím víc Prahu znám a dokážu najít zkratky, nová místa a jiné cesty, které jsem třeba dřív neznala. Nevadí mi dopravní zácpy, ani hustý provoz. Úplně fantastický je při ježdění ten kontakt s lidmi. Potkávám opravdu spoustu velmi sympatických lidí, až mě to někdy překvapuje. Taky mě baví poznávat nové kultury. Kde jinde bych si popovídala s děvčaty ze Saudské Arábie a potkala cestující třeba z Maroka nebo Jihoafrické republiky? Občas mi přijde vtipné, jak se projevují typické stereotypy různých národností. Například opravdu většina Američanů je „friendly“, zase Rusové jsou nároční a často mlčí. Hodně zajímavých lidí, které potkávám, je z Jižní Ameriky. Baví mě si s nimi povídat. Jednou jsem vezla fyzika z jaderné elektrárny v Chile. Byl to jeden z nejhezčích a nejzajímavějších rozhovorů, jaké jsem kdy zažila.

Svým přátelům bych Uber doporučila, vždy zdůrazňuji flexibilitu, bezhotovostní platbu a bezpečnost. Ve volném čase ráda čtu a účastním se různých diskusních fór. Zajímám se o historii a dějiny umění, které jsem také vystudovala.


 

Klára /26 let/

-029„Líbí se mi ta svoboda“

Na začátku jsem Uber poznala jako uživatel a ne řidič. Přišlo mi to zajímavé, chtěla jsem vědět víc a od řidičů jsem zjišťovala, jak to vlastně chodí. Jelikož ohlasy byly velice pozitivní, rozhodli jsme se s přítelem zkusit to taky. Nejvíc se mi asi líbí ta svoboda, můžu jezdit, kdy chci a taky skončit kdy chci. Řídím si sama svůj čas.

Kromě řízení se také živím výživovým poradenstvím a jako krupiérka. Jezdím spíš večer, na to jsem totiž zvyklá právě i z kasina a navíc je v ulicích méně aut a to mi vyhovuje. Když jezdím s Uberem tak mě baví i čekání na to, kdo vlastně přijde. Nevíte totiž přesně, kdo se objeví, koho očekávat. Sama pro sebe si tipuji. Musím říct, že na lidi jsem zatím měla opravdu štěstí a často se mi stává, že si se mnou cestující chtějí povídat. Nejčastěji se mě asi ptají na to, jak dlouho jezdím. Uber bych určitě doporučila i svým přátelům. Pokud někdo třeba splácí auto, tak je to super přivýdělek.

Jednou bych se ráda podívala na Hawaii nebo na Tahiti, láká mě panenská příroda, vlny a relax. Baví mě surfovat.


Bohdana /40 let/

Bohdana4

„Baví mě, že se pořád něco děje“

V současnosti jsem na volné noze jako datová analytička a pojišťovací agentka. Dělám tedy analýzy klinických studií a tak podobně. Jelikož nejsem velmi disciplinovaný člověk, tak je každý můj den úplně jiný. Někdy třeba sedím dlouho u počítače a za volant si jdu trochu odpočinout. To, že se stále něco děje, mě ale baví. Kromě toho je to taky úžasná svoboda.

Líbí se mi, že je Uber transparentní. Je to skvěle provázaný systém, díky kterému přesně vidíte, kudy se jelo a za kolik. Zároveň myšlenka propojení dvou nejbližších lidí je hezká. Díky Uberu potkávám zajímavé lidi. Vzpomínám např. na turistu z Hongkongu. Z původně plánované okružní jízdy Prahou se zastávkami na focení (do iPhonu) se nakonec stala cesta po nemocnicích, protože ho chytla operovaná záda. Jednoho cestujícího jsem vezla až do Berlína. Byl to Iráčan, žijící v Austrálii. Pamatuji si, že mi říkal, že jsem první žena, která ho vezla a že mu to do Berlína s Uberem vyjde levněji než autopůjčovna. Celkově mám pocit, že spousta lidí je z žen za volantem překvapená. Já jsem si nejdřív sama říkala, jestli bych se měla bát. Ale díky tomu, že je každý prostřednictvím aplikace Uber dohledatelný a nevozím hotové peníze, strach nemám, dává mi to pocit bezpečí.

Kromě řízení mě baví číst a potápím se. Než jsem si pochroumala koleno, tak jsem hrála badminton a jezdila na kole. Jednou bych se ráda podívala do Reykjavíku nebo na Nový Zéland.

 

 

Chcete se i vy stát partnerem nebo partnerkou Uber? Zaregistrujte se zde.

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.