Dej jízdu zdarma a získej jízdu zdarma

Čeština | English

Zima se blíží ke konci, svítí sluníčko, ale ještě není takové teplo, abyste se s přáteli procházeli noční Prahou. Tak jsme se rozhodli, že vám vaše cestování po Praze zpříjemníme jarními jízdami zdarma. Do konce března zvyšujeme hodnotu zvacích kódu z obyvklých 200 Kč na 300 Kč na první jízdu.  Sdílejte s přáteli, darujete jim tak 300 Kč  a sobě také na další jízdu. Stačí, aby se se váš přítel svezl do 31.2. a z vaší další jízdy odečteme 300 Kč. Tak dejte jízdu a získejte jízdu zdarma!


SDÍLENÍ ZVACÍHO KÓDU PŘÍMO Z APLIKACE 


  1. Otevřete aplikaci Uber
  2. Klikněte na Jízdy zdarma
  3. Vyberte jednu z možnost sdílení vašeho zvacího kódu.
  4. Jízda do celkové výše 300 Kč se vám automaticky načte v momentě, kdy se váš kamarád sveze.

uber_prague_give-get_r1-dan

PODMÍNKY

  1. Pozvěte svého kamaráda skrze svůj osobní zvací kód.
  2. Váš kamarád získá 300 Kč slevu na první jízdu. Pokud se váš přítel sveze do 31.3. 2015 , získáte 300 Kč slevu na vaší další jízdu.
  3. Platí pouze na jízdy po Praze.

Máte otázky? Kontaktujte nás na supportprague@uber.com.

Happy sharing & Uber On,

Váš Uber tým Praha

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.