Nové partnertsví s Evropou

 

Běží rok 2015 a Uber si na tento rok vytkl velké cíle pro evropské cestující, řidiče i města. Na dosažení těchto cílů ale nemůžeme být sami. Generální ředitel firmy Uber Travis Kalanick na konferenci DLD15  v Mnichově představil záměr firmy navázat nová partnerství s evropskými městy s cílem zajistit inovace, využít velké ekonomické přínosy a podpořit rozvoj základních funkcí měst.


„Uber má maximální zájem na vytvoření nových partnerských vztahů s evropskými městy s cílem zajistit inovace, využít velké ekonomické přínosy a podpořit rozvoj základních funkcí měst.“


Pozitivní změny vyvolané firmou Uber jsou už patrné tam, kde Uber působí nejdéle a kde vytvořil desetitisíce nových pracovních příležitostí a poskytuje služby milionům cestujících. To vše v duchu letošního tématu pro síť DLD, které zní: „To je jen začátek“. Letos v těsné spolupráci s evropskými městy chceme zajistit, aby na silnicích ubylo 400 000 aut; rozšíříme službu UberPOOL a snížíme emise, přičemž v celé Evropě vytvoříme 50 000 nových pracovních míst.

uber

Photo: DLD

Uber spolupracuje s vládami jednotlivých zemí na nových pravidlech s uplatněním těchto principů: zajištění bezpečnosti, rozšíření možností volby (mezi více způsoby dopravy), rozvoj hospodářské soutěže, hospodářský růst a vyšší daňové výnosy. V samotném roce 2014 byly nové zákony upravující sdílení jízd přijaty v 22 státech USA. K podobnému kroku došlo minulý týden v indické Kalkatě, a progresívní legislativa se v současné době připravuje v Nizozemí, Bruselu a v Helsinkách.

Uber se s velkým nasazením věnuje budování nových partnerských vztahů s evropskými městy. Na první místo přitom klade výše uvedené principy:

Bezpečnost cestujících a řidičů

V celých Spojených státech a v desítkách zemí po celém světě provádí Uber přísné víceúrovňové proveření uchazečů, na jejichž základě firma odmítla už desítky tisíc řidičů, kteří se ucházeli o zařazení na platformu Uber. Věnujeme také velké úsilí vyvíjení nových technologických nástrojů ke zvýšení bezpečnosti, rozšiřování počtu měst a zemí, kde se provádějí prověření uchazečů, zlepšování komunikace s příslušnými úředními místy a uplatňování příslušných zákonů a předpisů.


Možnost volby a hospodářská soutěž

Tam kde se spotřebitelé mohou spojit s kterýmkoli poskytovatelem dopravních služeb, kteří svoje služby nabízejí na různých cenových hladinách, a kde řidiči mají možnost svobodné volby, jak si zajistit živobytí, tak v těchto městech klesá počet případů řízení pod vlivem omamných látek, roste počet jízd v předměstských oblastech s nedostatečnou dopravní obslužností a zvyšují se příjmy řidičů v porovnání s tradičními způsoby dopravy.


Hospodářský růst

Města by měla zrušit limity omezující počet pracovních míst v dopravě a zjednodušit proces vydávání licencí. Záleží na tom nejen profesionálním řidičům, ale i těm, kdo chtějí jízdám podle vlastního časového rozvrhu věnovat několik hodin denně a vylepšit si tím příjmy. V dopravě by tak vzniklo víc příležitostí pro ty, kterým jde o co největší flexibilitu, a také pro nezaměstnané a příjmově znevýhodněné občany.


Výběr daní

Doprava založená na aplikaci přináší transparentnost do dopravního odvětví, které fungovalo na hotovostní bázi. Uber chce úzce spolupracovat s finančními úřady na zajišťování důsledného dodržování příslušných předpisů a tím přispívat ke zvyšování daňového výnosu v městech a zemích celé Evropy.

UEP1Podobně jako v případě nedávné iniciativy Uberu v Bostonu chceme se i s dalšími partnerskými městy dělit o ‚chytrá data‘ a přispívat k řízení růstu, ke snižování dopravního přetížení a produkce skleníkových plynů a k rozšiřování veřejné dopravy. Jsme přesvědčeni, že kombinace sdílení dat, vytváření pracovních míst a omezení využívání osobních automobilů představuje významný zdroj příležitostí k partnerské spolupráci i v evropských městech. Těšíme se na ni v průběhu příštích měsíců.

 

 

Featured articles

Uber for Business now makes it easy to give your customers a ride

We’re excited to expand the Uber for Business platform beyond business travel, to include a world-class customer transportation solution, Uber Central. With Uber Central, organizations of all shapes and sizes can now easily provide on-demand, door-to-door transportation for their customers, clients, and guests.

UberEATS: Using technology to build a reliable food delivery experience

A little over a year ago, we set out to put a new spin on an old classic–make reliable food delivery available at the tap of a button. Back then, we started by offering food in the UberEATS app from 1,000 pioneering restaurant partners in four cities. And today, more than 40,000 restaurants globally–from poke shops to pasta spots–are sharing food with customers through UberEATS. With a growing restaurant community comes more choices and more complexity. So we’re cooking up features to continue to make UberEATS easy and reliable. Here is a taste–

Let’s take care of each other

This flu season, we’re delivering free flu-fighting care packages across the country. When you receive a pack, you’ll have the option to request a free flu shot from a registered nurse–for up to 5 people.